Studenti vyzývají k cirkularitě

V minulém článku jsme si s Tadeášem Vylitou povídali o soutěži Cirkulujme.cz. Jejího prvního ročníku se zúčastnilo celkem 23 studentů napříč celou republikou, kteří vymysleli 15 projektů. Které z nich zaujaly odbornou porotu nejvíce?

V kategorii základních škol a absolutní vítězkou se stala Anežka Holá a její utopická vize ideálního světa. Porota ocenila hlavně vysokou úroveň zpracování videa, ve kterém se potkává informační hodnota s precizní filmařinou.

Za nejlepší projekt v kategorii středních škol porota označila prezentaci Stelly Liškové. Ve své prezentaci hledá cesty k redukci veškerého odpadu v domácnosti a přichází s řešeními, které se týkají nejrůznějších obalů, oblečení, nábytku, potravin i energií. Prezentaci si můžete prohlédnout na tomto odkaze.

Cirkularita

Ze spolupráce se studenty, z jejich nadšení a aktivity máme obrovskou radost. Naše iniciativa je založena na úsilí chovat se k životnímu prostředí tak, aby se za nás budoucí generace nemusely stydět. A cirkulární ekonomika je tou správnou cestou. Co přesně to znamená jsme studentům i učitelům přiblížili prostřednictvím webináře a soutěže a vysoká kvalita odevzdaných prací ukazuje, že mladým lidem na budoucnosti životního prostředí záleží,“ doplňuje Andrea Brožová, mluvčí iniciativy Zálohujme.cz, která je jedním z organizátorů projektu Cirkulujme.cz. 


Rozhovor s Tadeášem Vylitou o projektu Cirkulujme.cz si můžete přečíst zde.

Prohlédněte si také

Zálohování z pohledu měst a obcí

Zálohování z pohledu měst a obcí

Cirkularita naději skýtá

Cirkularita naději skýtá