Výstava: Plasty jako dobrý sluha, ale špatný pán

Plast – revoluční objev a dobrý sluha, když víme, jak s ním zacházet. Putovní výstava, která je od 12. června do 31. srpna k vidění ve Slezském zemském muzeu v Opavě, edukuje návštěvníky o plastech a jejich efektivním využití. Zboří i pár mýtů.

Mnoho lidí stále vnímá plast jako největšího nepřítele životního prostředí. Přitom jde o jeden z nejudržitelnějších obalových materiálů, pokud se s ním nakládá správně. Výstava, jejímž cílem je zábavnou formou informovat o plastech, jejich recyklaci či možnostech jejich využití, učí děti, ale i dospělé, jak plasty co nejlépe používat, jak s nimi nakládat a co může každý jedinec dělat, abychom vlastnosti plastů využívali co nejefektivněji. Návštěvníci se zde dozví mnoho i ne příliš známých, a přesto zásadních faktů o plastech, mohou si prohlédnout r(PET) granulát, ze kterého se vyrábí PET lahve nebo shlédnout video o cirkulární PET lahvi. Součástí výstavy bude i edukační program připravený pro školou povinné návštěvníky.

Výstava v opavské Historické výstavní budově bude otevřena od úterý do neděle vždy od 9 do 12 a od 13 do 17 hodin. Vstup na výstavu je zdarma. 

Autory výstavy jsou vzdělávací iniciativa Replastuj a společnost ALPLA. 
Partnerem výstavy a autorem instalace vyrobené z recyklovaného a recyklovatelného plastu jsou Plastic Guys.

Pronikněte do detailů udržitelnosti, vzdělávejte se, ulehčete naší planetě!

Prohlédněte si také

Zelená olympiáda

Zelená olympiáda

Červenec bez plastů

Červenec bez plastů